Fassaadid

Fassaad on tähtsaim element hoone välisilme kujundamisel ning kasutatavad soojustusmaterjalid ja nende paigalduse kvaliteetsus määravad ära seinte soojapidavuse. Olenemata kas lahenduseks on hingav lahendus või krohvitud fassaadiga, tööde tegemise kvaliteet ja lahenduste läbimõeldus on olulisimaks kriteeriumiks hoone energiatõhususe tagamisel.

Valikuid soojustusmaterjalide ning kattematerjalide leidmiseks on õnneks päris mitmeid alustades traditsioonilise voodrilauga, erinevate tsement-, ja plastplaatide, marmoroc, plekk, plastik katete ja krohvitud lahendusteni. Fassaadi ehitamisel või renoveerimisel on tähtis pöörata tähelepanu hoone iseäärasustele, eriti renoveeritavate kortermajade puhul. Paneel-, kivi- ja puitmajade hingeelu on väga erinev ning seega tuleb neile fassaadi paigaldama hakates mõelda läbi just antud majale sobiv lahendus. Näiteks kortermaja puhul on mittehingava lahenduse puhul vajalik hoonesse paigaldada sundventilatsioon, mis võib hinnavõrdluses lõpuks minna ikkagi oluliselt kallimaks kui kohe hingava lahenduse valimine.

Fassaadi ei tasuks teostada lihtsalt selle järgi mis on odavaim võimalik maksumus, vaid siiski lähtuvalt hoone iseäärasustest, vanusest ja edaspidisest ekspluatatsioonist. Mõistlik on fassaadile tellida enne korralik projekt ja alles seejärel võtta konkreetsed pakkumised töödele.

veerenni-02 thumbtare-01 thumbvabriku-09 thumbsca-01 thumbveerenni-01 thumb